Opakowanie diky 4% aerozol na skórę

DIKY 4%

Diclofenacum natricum
aerozol na skórę, roztwór

Lek DIKY 4% zawiera substancję czynną o nazwie diklofenak
sodowy, która należy do grupy niesteroidowych leków
przeciwzapalnych (NLPZ).

Lek DIKY 4% jest stosowany do miejscowego, objawowego leczenia
bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Leczenia stanu zapalnego po tępych urazach o znacznym nasileniu
w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Sprawdź gdzie kupić:

Dawkowanie Diky 4%

 • Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 • U dorosłych i dzieci powyżej 14 lat zalecana dawka to 4 do 5 rozpyleń leku DIKY 4%, 3 razy na dobę. Liczba rozpyleń zależy od wielkości leczonej powierzchni.
 • Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 rozpyleń. Maksymalna pojedyncza dawka nie powinna przekraczać 5 rozpyleń.

Sposób użycia Diky 4%

Lek Diky® stosuj 3x na dobę
w regularnych odstępach czasu1

PRZYCIŚNIJ POMPKĘ
ROZPYLACZA
OD 4 DO 5 RAZY

NA MIEJSCE WYMAGAJĄCE LECZENIA

WMASUJ LEK
DELIKATNIE
W SKÓRĘ

UMYJ RĘCE

CHYBA, ŻE SĄ OBJĘTE LECZENIEM

ODCZEKAJ
KILKA MINUT

PRZED ZAŁOŻENIEM OPATRUNKU LUB BANDAŻA

Leczenie można zakończyć gdy ustąpią objawy takie jak: ból, obrzęk
Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 do 8 dni bez konsultacji z lekarzem
Jeżeli po upływie
3 dni nie wystąpi poprawa, należy zgłosić się do lekarza
Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci w wieku poniżej 14 roku życia

Kiedy nie stosować Diky 4%

 • Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
 • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) oraz na orzeszki ziemne i soję.
 • Pacjenci z astmą lub bez astmy, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) wystąpił napad astmy, pokrzywka lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa.
 • Trzeci trymestr ciąży.
 • Stosowanie na skórę piersi u kobiet karmiących piersią.
 • Dzieci i młodzież: Stosowanie produktu leczniczego u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia nie jest zalecane.

FAQ

Jak stosować Diky 4%?

 • DIKY 4% należy rozpylić na skórę, w miejscu poddawanym leczeniu.
 • DIKY 4% należy rozpylać 3 razy na dobę, w regularnych odstępach czasu, wykonując każdorazowo, w zależności od wielkości leczonej powierzchni, 4 do 5 naciśnięć pompki rozpylacza. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 naciśnięć pompki rozpylacza.
 • DIKY 4% należy delikatnie wmasować w skórę, a następnie umyć ręce (chyba że są one przedmiotem leczenia).
 • Po zastosowaniu DIKY 4%, aby umożliwić wyschnięcie skóry, należy odczekać kilka minut przed założeniem opatrunku lub bandaża.

Kto może stosować Diky 4%?

Diky 4% może być stosowany u dorosłych pacjentów i dzieci powyżej 14 roku życia.

Czy Diky 4% pomaga leczyć stan zapalny?

Substancją czynną leku Diky 4% jest diklofenak sodu. Jest to niesteroidowy leki przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje również właściwości przeciwbólowe. Jego główny mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn.

Czy Diky 4% pomaga zmniejszyć opuchliznę?

Lek DIKY 4% jest stosowany do uśmierzenia ostrego bólu i obrzęku małych i średnich stawów oraz otaczających tkanek. Leczenie można zakończyć, gdy ustąpią objawy (ból i obrzęk).

Ile czasu Diky 4% potrzebuje, żeby zacząć działać?

Po zastosowaniu Diky 4% zachodzi szybkie wchłanianie diklofenaku, prowadzące po 30 minutach do uzyskania w osoczu stężenia terapeutycznego, czyli odczuwalnego efektu.

Czym Diky 4% różni się od innych preparatów na ból mięśni i stawów?

Diky 4% zawiera najwyższe na rynku stężenie substancji o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym – diklofenaku. Dodatkowo Diky 4% jest dostępny w formie aerozolu na skórę. Forma ta umożliwia precyzyjne dawkowanie – każde naciśnięcie pompki uwalnia ściśle określoną ilość leku. W ten sposób można dopasować dawkę leku Diky4% do stopnia nasilenia bólu.

Jak działa Diky 4%?

Zawarty w Diky4% diklofenak jest lekiem od działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje syntezę związków o nazwie prostaglandyny, które biorą udział w powstawaniu bólu, gorączki i obrzęku.

Na co stosuje się Diky 4%?

Diky stosuje się w miejscowym leczeniu bólu łagodnego i umiarkowanego oraz leczeniu stanu zapalnego po urazach małych i średnich stawów, takich jak: staw łokciowy, staw skokowy, staw kolanowy czy nadgarstek.

Czy Diky 4% można w tym samym czasie stosować na różne obszary?

Diky 4% można w tym samych czasie stosować na różne obszary, ale należy zwrócić uwagę, iż nie należy przekraczać maksymalnej pojedynczej dawki produktu leczniczego wynoszącej 1,0 g. Maks. dawka dobowa wynosi 15 naciśnięć pompki rozpylacza.

Czy Diky 4% można stosować na otwarte rany?

Diky 4% należy stosować tylko na zdrową, nienaruszoną skórę. Nie należy stosować leku na otwarte rany lub skórę uszkodzoną.

Czy mogę stosować Diky 4% wraz z innymi środkami przeciwbólowymi?

Jeżeli stosujesz tabletki, kapsułki lub czopki przeciwbólowe zawierające diklofenak sodowy, kwas acetylosalicylowy lub jakikolwiek inny lek przeciwzapalny, na przykład ibuprofen, należy porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem leku DIKY 4%:. Stosowanie innego NLPZ (w tym kwasu acetylosalicylowego lub ibuprofenu) równocześnie z lekiem DIKY 4% może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Czy mogę stosować Diky 4% jeśli jestem w ciąży?

Lek Diky4% jest przeciwwskazany jedynie w 3 trymestrze ciąży, ponadto nie powinien być stosowany na skórę piersi u kobiet karmiących piersią. Podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży, nie należy stosować DIKY 4% o ile nie jest to zdecydowanie konieczne.

Od jakiego wieku można stosować preparat Diky 4%?

Lek Diky4% może być podawany u dorosłych i u dzieci od 14 roku życia.

Czy mogę stosować Diky 4% jeśli karmię piersią?

Lek Diky4% można stosować w okresie laktacji tylko na zalecenie lekarza. Leku nie należy stosować na pierś karmiącej matki, ani na inną okolicę obejmującą duży obszar skóry lub przez długi czas.

Jak często można stosować Diky 4%?

Lek Diky4% należy rozpylać 3 razy na dobę, w regularnych odstępach czasu, wykonując każdorazowo, w zależności od wielkości leczonej powierzchni, 4 do 5 naciśnięć pompki rozpylacza. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 naciśnięć pompki rozpylacza. Maksymalna pojedyncza dawka nie powinna przekraczać 5 rozpyleń.

Co jeśli pominę dawkę Diky 4%?

Należy zastosować lek Diky4%, gdy tylko pacjent przypomni sobie o pominiętej dawce, ale nie należy jednorazowo stosować dawki większej niż zalecana. Następnie należy powrócić do wcześniejszego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Co się stanie, jeśli Diky 4% dostanie mi się do oka?

Leku Diky 4% nie należy stosować w okolicach oczu, nosa i ust, narządów płciowych ani na otwarte rany czy zakażoną skórę. Jeżeli aerozol dostanie się do oka, należy dokładnie przepłukać go czystą wodą i skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać Diky 4%?

Lek Diky 4% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Lek należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie należy stosować leku Diky 4% po upływie 6 miesięcy od pierwszego użycia.

Jak długo można stosować lek Diky 4%?

Leku Diky 4% nie należy stosować dłużej niż 7-8 dni bez konsultacji z lekarzem.

Kiedy powinny być widoczne efekty działania preparatu Diky 4%?

Jeżeli po 3 dniach stosowania leku nie wystąpi poprawa, należy zgłosić się do lekarza.

Nazwa produktu leczniczego. DIKY® 4%, aerozol na skórę, roztwór. Skład jakościowy i ilościowy. 1 g roztworu zawiera 40 mg diklofenaku sodu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: 100 mg lecytyna sojowa 76% / gram roztworu, 150 mg glikol propylenowy (E1520) / gram roztworu. Postać farmaceutyczna. Aerozol na skórę, roztwór. Przezroczysty roztwór o złoto-żółtym kolorze, który po zastosowaniu przybiera konsystencję żelową. Wskazania do stosowania. Do miejscowego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz leczenia stanu zapalnego, występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych. Przeciwwskazania. Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) oraz na orzeszki ziemne i soję, pacjenci z astmą lub bez astmy, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpił napad astmy, pokrzywka lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa, trzeci trymestr ciąży, stosowanie na skórę piersi u kobiet karmiących piersią, dzieci i młodzież: stosowanie produktu leczniczego u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia nie jest zalecane. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych po zastosowaniu produktu leczniczego DIKY 4%, jeśli stosuje się lek na duże powierzchnie skóry, przez dłuższy okres (patrz informacje o produkcie postaci do stosowania ogólnoustrojowego diklofenaku). DIKY 4% należy stosować tylko na zdrową, nienaruszoną skórę. Nie stosować na otwarte rany lub skórę uszkodzoną. Nie wolno doprowadzić do kontaktu leku z oczami lub błonami śluzowymi ani do jego połknięcia. DIKY 4% może być stosowany z nieokluzyjnymi opatrunkami typu bandaż, ale nie może być stosowany z opatrunkami okluzyjnyminieprzepuszczającymi powietrza. Aby ograniczyć występowanie reakcji nadwrażliwości na światło, należy ostrzec pacjentów przed nadmierną ekspozycją na słońce. Należy przerwać leczenie jeśli wystąpi wysypka skórna po zastosowaniu produktu. Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania produktu leczniczego DIKY 4% z podawanymi doustnie NLPZ, ponieważ może nasilić się wówczas ryzyko wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych . Nie można całkowicie wykluczyć możliwości wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych, jeśli produkt leczniczy DIKY 4% jest nanoszony na stosunkowo dużą powierzchnię skóry (tj. na więcej niż 600 centymetrów kwadratowych powierzchni ciała) oraz przez dłuższy czas (tj. dłużej niż 4 tygodnie). Jeżeli przewiduje się takie zastosowanie, należy zapoznać się z danymi dotyczącymi doustnego stosowania diklofenaku (ze względu na potencjalne ryzyko wystąpienia np. reakcji nadwrażliwości, napadów astmy i działań niepożądanych dotyczących nerek). U pacjentów z czynną lub występującą w wywiadzie astmą oskrzelową lub alergią może wystąpić skurcz oskrzeli. Należy zachować ostrożność, stosując produkt leczniczy DIKY 4% u pacjentów, u których stwierdzono w wywiadzie chorobę wrzodową żołądka, niewydolność wątroby lub nerek, skłonności do krwawień lub chorobę zapalną jelit, gdyż informowano o pojedynczych przypadkach zaostrzeń po miejscowym stosowaniu diklofenaku. Produkt leczniczy DIKY 4% zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry u niektórych osób. Produkt leczniczy DIKY 4% zawiera olejek z miętowy, który może powodować wystąpienie reakcji alergicznych. Działania niepożądane. Często zgłaszano występowanie zaburzeń skóry. Działania niepożądane są zaszeregowane według częstości występowanie, od najczęstszych, przy zastosowaniu następującej konwencji: bardzo często (≥ 1/10); często (≥ l/100, do < l/10); niezbyt często (≥ l/1000, do 3 tygodnie) i (lub) podczas stosowania produktu leczniczego na duże powierzchnie skóry (tj. na więcej niż 600 centymetrów kwadratowych powierzchni ciała) istnieje możliwość wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych. Mogą pojawić się takie reakcje, jak ból brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądka i nerek. Podmiot odpowiedzialny. CYATHUS Exquirere Pharmaforschungs GmbH, Gewerbestrasse 18–20, 2102 Bisamberg, Austria. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i nazwa organu, który je wydał. 12320; Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Dystrybucja i marketing. Bausch Health Poland sp. z o.o., ul. Przemysłowa 2, 35–959 Rzeszów, 22 627 28 88, www.icnpolfa.pl. Kategoria dostępności. Produkt leczniczy wydawany bez recepty. Ostatnia aktualizacja: 04.2021